+44 7841 113613   +90 531 505 0923   London, UK     cigdem@uniquelec.co.uk


HABERLER


İngiltere'de Eğitim Hakkında

Bucksmore Home Tuition courses now available!

  • Birinci sınıf evde eğitim kurslarımız, Birleşik Krallık’ta vakit geçirmek için güvenli ve besleyici bir ortam sağlar ve rahat bir ev ortamında aile hayatının tadını çıkarırken İngilizce öğreniminde ilerleme fırsatı sunar
  • Şu anda öğrencileri tüm yıl boyunca gerçekleşebilecek özel Evde Eğitim programlarına kaydediyoruz. İncelemeniz için Evde Eğitim Broşürünü bu e-postaya ekledim.
Mill Hill School

Mill Hill Sonbahar Dönemi

Sonbahar Dönemi 2023
Dönem 6 Eylül Çarşamba günü saat 8:20’de başlar – Dönem Sonu 13 Aralık Çarşamba günü saat 13:00’de sona ermektedir. 

Çocuğunuzu Kaydettirmek için;

https://www.millhill.org.uk/admissions/register-your-child/e

Gösteri: Şef Rohan Wadke

31 Ekim Salı günü saat 18:30’da Rohan Wadke’nin yer aldığı Konuk Şef Gösterisi için bize katılın. Şef Rohan Wadke, Birleşik Krallık konaklama endüstrisinde 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Aslen Pune’lu olan Şef Rohan, örnek kariyeriyle mutfak dünyasında adından söz ettiriyor. Daha fazlasını öğrenin ve bilet alın. 

İşçi Partisi'nin Liverpool'daki konferansında neler anlattı​

İşçi Partisi'nin Liverpool'daki konferansında neler anlattı

İşçi Partisi, Rishi Sunak’ın 18 yaşına kadar zorunlu matematik dersi talebinin yerine, küçük çocuklar için geliştirilmiş matematik öğretimi ve İngiltere’deki öğrenciler için “gerçek dünya” aritmetik derslerini alacağını söyledi.2 gün önce İşçi Partisi, Rishi Sunak’ın 18 yaşına kadar zorunlu matematik dersi talebini, küçük çocuklar için geliştirilmiş matematik öğretimi ve İngiltere’deki öğrenciler için “gerçek dünya” aritmetik dersleri ile değiştireceğini söylüyor. Teklifte, önceki İşçi Partisi hükümetinin öncülüğünü yaptığı ilkokullarda okuryazarlığa odaklanmayı kopyalamayı amaçlayan, ilk yıllar ve ilkokul sınıfları için yeni bir “matematik için ses bilgisi” programı öngörülüyor. Gölge eğitim sekreteri Bridget Phillipson, İşçi Partisi’nin Liverpool’daki konferansında, hane halkı bütçelemesinden, turistler için döviz kurlarından, spor lig tablolarından ve yemek tariflerinden alınan pratik örnekleri kullanarak müfredat incelemesinin “gelecek nesil için matematiğe hayat vereceğini” anlatacak .


Sunak, Yeni Eğitim
Politikasını Açıkldı.


Rishi Sunak, A seviyelerini kaldırıp yerine “batı dünyasındaki en iyi eğitim sistemini” yaratmayı amaçlayan Gelişmiş İngiliz Standardı (ABS) adı verilen yeni bir yeterlilik getirme planını duyurdu.

Ziyaretçi olarak Polis Kayıtlarımızı Unutmamalıyız.

Kayıt yaptıracağınız yer, çalıştığınız veya okuduğunuz yerin aksine yaşadığınız yere göre belirlenir. Londra’da yaşıyorsanız ve polise kayıt yaptırmanız gerekiyorsa (birçok Yabancı Uyruklunun vize koşullarının önemli bir parçasıdır), lütfen güvenli çevrimiçi kayıt portalımızı kullanın. Çevrimiçi portalı ilk kez kullanıyorsanız: 

Önce ‘bir hesap oluştur’ seçeneğini seçmelisiniz. Hesabınızı bir saat içinde doğrulamanız gerekecek ve bunun için bir e-posta alacaksınız. E-posta adresi başına kişi başına yalnızca bir hesap oluşturabilirsiniz. 45 mm yüksekliğinde x 35 mm genişliğinde Birleşik Krallık pasaportu boyutunda bir fotoğraf yüklemeniz gerekecektir.

Randevunuza katıldıktan ve Polis Kayıt Sertifikanız (PRC) verildikten sonra kayıt süreci tamamen tamamlanmış olur.

Randevu alma Fotoğrafınızı yükledikten sonra randevu alabileceksiniz. Uygun olan en erken randevuyu seçin ve girişinizin veya vizenizin verilmesinin üzerinden yedi gün geçmişse endişelenmeyin. Randevu alabileceğiniz bir dizi banko bulunmaktadır, ancak bu, seçtiğiniz bankoda kayıt olacağınız anlamına gelmemektedir. OVRO personeli ziyaretiniz sırasında size yardımcı olacak ve bir rezervasyon onay e-postası alacaksınız. Lütfen bu e-postayı güvenli bir yerde saklayın, çünkü randevunuza katıldığınızda veya randevunuzu yeniden planlamanız gerektiğinde bu e-postaya ihtiyacınız olacaktır.

Ingiltere’nin Yeni Ülkeye Giriş Kuralları

Tek bir kırmızı liste ve dünyanın geri kalanıyla yeni basitleştirilmiş seyahat sistemi 4 Ekim’den itibaren  sabah saat 4’te yürürlüğe giriyor 

50’den fazla ülke ve bölgeden tam olarak aşılanmış yolcular daha basit, daha ucuz kurallara sahiptir ve sadece tek bir varış sonrası test gereklidir 

Birleşik Krallık hükümeti, tam aşılı Birleşik Krallık gezginleri gibi seyahat edebilen 50’den fazla ülke ve bölgenin tam aşılı sakinlerini memnuniyetle karşılarken değişiklikler geldi

ONLINE DERSLER

Hayatını Beklemeye Alma

IH Londra öğretmenleri ile canlı çevrimiçi derslerle öğrenmeye devam edin. Londra’nın merkezinde EL Gazetesi tarafından derecelendirilen ve British Council denetimlerine dayanan en iyi değer kurslarına sahip 1 yıl boyunca dil okulu. 

65 yılı aşkın bir süredir öğretmenlik yapıyoruz. Size yardım etmek için buradayız ve her zaman olacağız. (Burada Coronavirus ile ilgili güncel bilgileri edinebilirsiniz.) 

IH London ile hayatınızı değiştirin. IH Londra öğretmenleriyle yeni çevrimiçi canlı dersler. Genel İngilizce Çevrimiçi, IELTS Çevrimiçi, Cambridge Online Sınavları ve 1-1 Çevrimiçi arasından seçim yapın. Sabah ve öğleden sonra seçenekleri. Evinizden uluslararası arkadaşlarınızı öğrenin ve tanışın. LEOnline20 kodu ile% 20 tasarruf edin.

Uniquelec ile extra indirimler için tıklayın. 

UCAS 2020 Geri Sayımı Devam Ediyor

15 Ocak 2020 tarihine kadar başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekiyor. UCAS başvurunuzun her adımında sizin ihtiyaçlarınızı hızlıca karşılayabilmemiz için, hemen bize ulaşın.

Brexit'ten sonra ne olacak?

İngiltere Başbakanı Boris Johson bir türlü içinden çıkamadıkları Brexit süreci netleşmesi için ülkeyi erken seçime götürmeyi planlıyor. Uzun süredir devam çözüme kavuşturulamayan Brexit sürecinin nasıl şekilleneceği konusu her gün daha ilginç ve karmaşık hale geliyor. Şu an, erken seçim için kulislerde konuşulan tarihler 9 ya da 12 Aralık 2019. Peki tüm bu gelişmeler Ankara Anlaşmasını nasıl etkileyecek?

Kaynak: Lex Legal(Hukuki Çalışmalar Ortağımız)

Bu gelişme ile 2020-2021 döneminden itibaren İngiltere'de öğrenim görecek öğrenciler ülkede çalışma deneyimi elde edebilecek.

İngiltere, yabancı öğrencilere mezun olduktan sonra 2 yıl ülkede kalma izni verdi

İngiltere’de eğitim görüp daha sonrasında orada çalışma deneyimi edinmek isteyen öğrencilerimize büyük müjde!

İngiltere’de yapılan yeni düzenleme ile tıpkı 2012 öncesinde olduğu gibi öğrenciler 2 yıl daha ülkede çalışma hakkına sahip olabilecekler.

Detaylar için aşağıdaki butona tıklayarak orijinal habere gidebilirsiniz!

Kaynak: Independent

Başa dön
×