fbpx

HABERLER

İngiltere'de Eğitim Hakkında Her Şey

Londra'daki haberleri takip Edelim !

Ziyaretçi olarak Polis Kayıtlarimizi Unutmamalıyız

Kayıt olduğunuz yer, çalıştığınız veya eğitim aldığınız yerin aksine yaşadığınız yere göre belirlenir. Londra’da yaşıyorsanız ve polise kaydolmanız istendiyse (birçok Yabancı Uyruklu kişinin vize koşullarının önemli bir parçası), lütfen güvenli çevrimiçi kayıt portalımızı kullanın.
Çevrimiçi portalı ilk kez kullanıyorsanız:
Önce ‘bir hesap oluştur’ seçeneğini seçmelisiniz.
Bir e-posta alacağınız için hesabınızı bir saat içinde doğrulamanız istenecektir.
E-posta adresi başına kişi başına yalnızca bir hesap oluşturabilirsiniz.
Birleşik Krallık pasaportu boyutunda bir fotoğraf yüklemeniz gerekecek (45 mm yükseklik x 35 mm genişlik)
Randevunuza katıldıktan ve Polis Kayıt Sertifikanız (PRC) verildikten sonra kayıt işlemi tamamen tamamlanmış olur.
Randevu almak
Fotoğrafınızı yükledikten sonra randevu alabilirsiniz. Uygun olan en erken randevuyu seçin ve girişinizin veya vize hibenizin yedi gününü aşmışsa endişelenmeyin. Rezervasyon yapabileceğiniz çok sayıda kontuar vardır, ancak bu mutlaka seçtiğiniz kontuarda kayıt olacağınız anlamına gelmez. OVRO personeli ziyaretiniz sırasında size yardımcı olacaktır.

Yaz okullarımız hızla devam ediyor. (2022 Yaz donemine hazırız).

Son birkaç yılın kargaşasından sonra dünyanın bir tür normale dönmeye başlamasından memnunum. Popüler Yaz Okulu programlarımızı 2022’de her zamanki gibi yürütmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz

Önümüzdeki yıl için kurs yelpazemizi ve gezi ve aktivite programımızı genişlettik ve önümüzdeki yaz öğrencilerimizi ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.

INGILTERE’NIN YENI ULKEYE GIRIS KURALLARI

Tam aşı olduysanız, İngiltere’ye seyahat için tam olarak aşılanmış kurallara uygunsanız, yapmanız gereken budur. 

İngiltere’ye seyahat etmeden önce 

– tam aşılı İngiltere’ye seyahat etmeden önce şunları yapmalısınız: • 2. gün COVID-19 testi için rezervasyon yapın ve ödeme yapın – İngiltere’ye vardıktan sonra alınacak • İngiltere’ye varmadan 48 saat önce doldurulacak bir yolcu bulma formu doldurun Yolcu bulma formunuza COVID-19 test rezervasyonu referans numaranızı girmeniz gerekecektir.

 

• Tek bir kırmızı liste ve dünyanın geri kalanıyla yeni basitleştirilmiş seyahat sistemi 4 Ekim’den itibaren  sabah saat 4’te yürürlüğe giriyor 

• 50’den fazla ülke ve bölgeden tam olarak aşılanmış yolcular daha basit, daha ucuz kurallara sahiptir ve sadece tek bir varış sonrası test gereklidir 

• Birleşik Krallık hükümeti, tam aşılı Birleşik Krallık gezginleri gibi seyahat edebilen 50’den fazla ülke ve bölgenin tam aşılı sakinlerini memnuniyetle karşılarken değişiklikler geldi
  • Birleşik Krallık’a Gelmek

Birleşik Krallık’a gelmeden önceki son 10 gün içinde burada listelenen kırmızı liste ülkelerinden herhangi birinde bulunanların girişi reddedilecektir. Yalnızca Britanya ve İrlanda Vatandaşları veya Birleşik Krallık’ta oturma hakkına sahip üçüncü ülke vatandaşları Birleşik Krallık’a giriş yapabilecek ve 15 Şubat’tan itibaren bir otelde evleriyle birlikte geldiklerinde 10 gün boyunca kendi kendilerini tecrit etmeleri gerekecek. Test to Release şeması kullanılamaz.
  • Tüm yolcular İngiltere’ye seyahat edebilmek için negatif koronavirüs (COVID-19) testine sahip olmalıdır. Birleşik Krallık vatandaşı olsalar veya zaten COVID-19 aşısı olmuş olsalar bile bir sınava girmeleri gerekir. İngiltere’ye varacakları hizmetin yola çıkmasından 3 gün önce sınava girmeleri gerekmektedir. Yolculardan bu gerekliliği yerine getirdiklerini kanıtlamaları istenecektir.
  •  Birleşik Krallık’a gelmeden önce, bir yolcu bulma formu doldurmanız gerekecektir.
  • Birleşik Krallık hükümeti, uluslararası seyahate güvenli dönüşü sağlamak için bir ‘trafik ışığı sistemi’ başlattı. Ülkeler, İngiltere’ye vardıklarında her biri belirli kısıtlamalara sahip Yeşil, Sarı ve Kırmızı listelerine ayrılmıştır. Test şeması hala yürürlüktedir, yani gezginler kendi kendini izole etmeyi erken durdurup durduramayacaklarını görmek için 5. tam gün kendi kendine izolasyonda özel bir teste girebilirler.
  • 15 Şubat’tan itibaren, Birleşik Krallık’a gelen tüm kişilerin, Birleşik Krallık’ta bulunmanın ikinci ve sekizinci gününde COVID testine girmeleri gerekir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Testlerin her birinin yaklaşık 100 sterline mal olması bekleniyor.
  • Birleşik Krallık GOV düzenlemelerine uymamak için para cezaları ve çeşitli yaptırım tedbirleri vardır.
 

Ingiltere'den Son Durumlar 2021 MayIs

NHS şu anda COVID-19 aşısını en çok risk altındaki kişilere sunuyor.
İngiltere’de, COVID-19 aşısı bazı hastanelerde ve eczanelerde, pratisyen hekimler tarafından yönetilen yerel merkezlerde ve daha büyük aşılama merkezlerinde sunuluyor. Her zaman daha fazla merkez açılıyor.
Veriliyor: 30 yaş ve üstü insanlar ,1 Temmuz 2021’den önce 30 yaşına girecek kişiler
COVID-19 nedeniyle yüksek risk altındaki kişiler (klinik olarak aşırı derecede savunmasız)bakım evlerinde yaşayan veya çalışan insanlar ağlık ve sosyal bakım çalışanları kendilerini daha yüksek riske sokan bir duruma sahip insanlar (klinik olarak savunmasız öğrenme güçlüğü olan insanlar yüksek risk altındaki birinin ana bakıcısı olan kişiler

Ingiltere'den Son Durumlar 2021

Başbakan Boris Johnson, Covid-19’un bazı kanıt varyantlarının daha yüksek Ölüm oranıyla ilişkilendirilebileceğini söyledi.

Ingiltere'den Son Durumlar

 

Boris Johnson -COVID-19:

Covid: İngiltere’de yeni yerel kilitleme kısıtlamaları açıklanacak

Ingiltere'den Son Durumlar

 

Boris Johnson -COVID-19:

Baş Tıp Sorumlusu Yardımcısı Jonathan Van-Tam, NHS liderleriyle en son Covid-19 rakamları hakkında bir veri brifingi düzenledi.

Brexit’in gerçekleşmesi nasil olacak

Brexit’in gerçekleşmesi ile birlikte İngiltere hükümeti göçmenlik konusunda birçok yeni açıklamada bulunmus ve 1 Ocak 2021 tarihi ile birlikte İngiltere puan tabanlı göçmenlik  sistemine  geçeceğini açıklamıştır  , İşverenlerin İngiltere dışından bir personeli bünyelerinde çalıştırmak istemesi durumunda sponsorluk lisansına sahip olmaları gerekmektedir . Detayları videomuzda anlattık

Daha fazla bilgi için Uniquelec ile iletişime geçmeniz gerekir.

Ankara Anlasmasi Vizesi

Ankara Anlasmasi Vizesi Onaylandıktan Sonra Yapılması Gereken İşlemlerle İlgili Bir Video Hazırladık , Detaylara Linkten Ulaşabilirsiniz 

Daha fazla bilgi için Uniquelec ile iletişime geçmeniz gerekir.

Ingiltere'den Son Durumlar

 

Boris Johnson – Corona-virüs:

Boris Johnson, okullarda iki metrelik sosyal mesafe kuralının azaltılabileceğini ima ediyor.

Ingiltere'den Son Durumlar

Bugünün hükümet koronavirüs basın toplantısını yapti.

Boris Johnson – Corona-virüs: Toplantıları iç mekanlara taşımayın ve  kural lar uymaliyiz diyor.

 

Ingiltere'den Son Durumlar

Matt Hancock, bugünün hükümet koronavirüs basın toplantısını yapti.
Sağlık Sekreteri, iki hükümet bilim insanıyla birlikte, virüs ve İngiltere’yi nasıl etkilediğiyle ilgili en son güncellemeleri sağlamak için saat 17: 00’de millete hitap etti.

Ingiltere'den Son Durumlar

Boris Johnson, toplumu yeniden açmak için İngiltere’deki insanların Çarşamba gününden daha fazla zaman geçirmelerine olanak tanıyan bir “koşullu plan” ortaya koydu. Başbakan ayrıca evden çalışamayan insanların işyerine dönmeleri gerektiğini, ancak toplu taşıma araçlarından kaçınmaları gerektiğini söyledi. Beş seviyeli yeni bir Covid Uyarı Sisteminin, kilitleme kısıtlamalarının ne kadar çabuk kolaylaştırılabileceğini yöneteceğini söyledi. Bir sonraki adımın “en erken 1 Haziran’a kadar” bazı ilköğretim öğrencilerinin İngiltere’de okula dönmesini umuyordu.

Ingiltere'den Son Durumlar

Topluluklar Sekreteri, İngiltere kilitlenmeyi rahatlatmaya başlarken Downing Street’in “güçlü hareket etme tercihi” iken, vakalarda bir artış olursa sıcak noktalara “daha küçük müdahaleler” yapabilirler. 

Bu haftanın başlarında bir Hükümet kaynağı, yetkililerin “ülkenin belirli bölgelerinde ani yükselişler görmesi halinde kısıtlamaları bölgesel bazda yeniden düzenleyebileceğinizi” önerdi. Wight Adası’nda şu anda denenmekte olan NHS uygulaması, hastanelere vakalarda bir dalgalanma tespit edildiğinde hazırlık yapmasını söyler.

Ankara Antlaşması
Ankara Antlaşması süresiz oturum hakkı ile igili davanın sonuçlanması üzerine pek çok soru aldık. Sorularınızın cevabını videomuzda bulabilirsiniz.Ayrıca geçtiğimiz hafta 30 günlük giriş  vize süresi ile ilgili bir kolaylık getirildi.
Detayları ve şartları yine videomuzda açıkladık.
 
7 ve 8 Mayıs tarihlerinde yaklaşan iki Uni Fuarımız var ve sizi öğrencilerinizi ve ebeveynlerini birlikte davet etmeye çağırıyoruz. Etkinliği tanıtmanıza yardımcı olmak için bir el ilanı, bir sosyal medya reklam resmi, sosyal medya postanızda önerilen metin ve sosyal medya platformlarında yayınlamayla ilgili bazı yönergelerden oluşan bir paket hazırladık.
United Kingdom –University of Sheffield,International College, University of Surrey,International Study Centre, Durham University International Study Centre, Royal Holloway International Study Centre, Leeds International Study Centre, Bellerbys College

ONLINE DERSLER

Hayatını Beklemeye Alma
IH Londra öğretmenleri ile canlı çevrimiçi derslerle öğrenmeye devam edin. Londra’nın merkezinde EL Gazetesi tarafından derecelendirilen ve British Council denetimlerine dayanan en iyi değer kurslarına sahip 1 yıl boyunca dil okulu. 

65 yılı aşkın bir süredir öğretmenlik yapıyoruz. Size yardım etmek için buradayız ve her zaman olacağız. (Burada Coronavirus ile ilgili güncel bilgileri edinebilirsiniz.) 

IH London ile hayatınızı değiştirin. IH Londra öğretmenleriyle yeni çevrimiçi canlı dersler. Genel İngilizce Çevrimiçi, IELTS Çevrimiçi, Cambridge Online Sınavları ve 1-1 Çevrimiçi arasından seçim yapın. Sabah ve öğleden sonra seçenekleri. Evinizden uluslararası arkadaşlarınızı öğrenin ve tanışın. LEOnline20 kodu ile% 20 tasarruf edin.

Uniquelec ile extra indirimler
https://youtu.be/p9aDvLnbU
 
  

Ankara Antlaşması Vizesine Yeni Getirilen Süresiz Oturum Kurallarına Karşı Yapılan Temyiz Başvurusu Reddedildi

16 Mart 2018’e kadar, Türkiye vatandaşları, Ankara Anlaşması altında, 4 yıllık bir ikamet süresi doldurduktan sonra, kalıcı oturum alma hakkı kazanıyorlardı. Bunun için İngilizce dil şartı ve başvuru ücretleri de yoktu. Ankara Antlaşması metninde bulunan statükoyu koruma maddesine göre Home Office, İngiltere’de iş kuran Türkiye vatandaşlarına 1973’te geçerli olan Göçmenlik Kurallarını uygulamak zorundaydı.2018 yılında Alagöz ve Aydoğdu olarak bilinen dava dosyalarında, Home Office’in Ankara Anlaşması altında verilen geçici oturumlarla ilgili kuralları değiştirme yetkisi olmadığına; ancak, kalıcı oturum haklarıyla ilgili kuralları değiştirme yetkisi olduğuna karar verilmişti.Bu karar üzerine, Home Office, 16 Mart 2018’de aniden yürürlüğe girecek şekilde, kural değişikliğine gitmişti ve Ankara Anlaşmalılar için kalıcı oturum hakkı tamamen kaldırılmıştı.3 ay sonra ise, Temmuz 2018’de kalıcı oturum hakkını ek yükümlülüklerle geri getirilmişti. İkamet süresi 5 yıla çıkarılmış ve dil ile kültür şartı ve £2389 başvuru ücreti getirilmişti. Bu karardan etkilenen kişiler ve avukatlar örgütlenerek karara karşı dava açmıştı.

Bundan Sonraki Süreç : Yargıtay’ın kararına karşı bir itiraz yolu daha bulunmakta. Yüce divan yetkisine sahip Supreme Court’a temyiz başvurusunda bulunulabilir.

Ancak bu durumda süreç daha da uzayacağından ve geriye uygulama kararından etkilenen kişiler için bu kararın işlevliği kalmayacağından bu yola başvurulması konusunda bir karar verilmiş değil.

Avukatlarından Yaşar Doğan durumu şu şekilde açıkladı:‘Supreme Court’a başvurmamız durumunda yine aylarca sürebilecek bir sürece girmiş olacağız. Bu nedenle, sonunda kazanırsak karardan faydalanabilecek insan sayısı giderek azalacak. Ama şöyle bakmamız gerekiyor. Bu bir hak mücadelesi ve bu kadar bariz yanlış bir kararı sindirmek çok güç. Haklı olduğumuzun mahkeme tarafından onaylanmış olması kendi içinde bir kazanım olacaktır. Bunun dışında sınırlı sayıda da olsa bundan yararlanacak insanlarımız olacak. Ayrıca kalıcı oturum için ödenmiş olan başvuru ücretlerinin geri ödenmelerini talep etmek için zemin oluşmuş olacak. Hukuken Supreme Court’a gitmek için yeterli ve güçlü gerekçelerimiz var, ancak maddi durumu ve sizlerin görüşlerini de dikkate alarak gidip gitmeme konusundaki değerlendirmelerimizi sürdüreceğiz

 

 

UCAS 2020 Geri Sayımı Devam Ediyor

15 Ocak 2020 tarihine kadar başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekiyor. UCAS başvurunuzun her adımında sizin ihtiyaçlarınızı hızlıca karşılayabilmemiz için, hemen bize ulaşın.

İngiltere'den Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Bugün sizlere herkesin çok merak ettiği, turist vizesini nasıl sorunsuz bir şekilde alabileceğinizi açıklayan bir video sunuyoruz.

Eğer yakın zamanda bir İngiltere gezisi yapmayı düşünüyorsanız, mutlaka bizimle irtibata geçin, sizin işinizi kolaylaştıralım.

Kaynak: Lex Legal(Hukuki Çalışmalar Ortağımız)

Hukuki iş ortağımız Lex Legal tarafından hazırlanan bilgilendirici videoya göz atın.

Brexit'ten sonra ne olacak?

İngiltere Başbakanı Boris Johson bir türlü içinden çıkamadıkları Brexit süreci netleşmesi için ülkeyi erken seçime götürmeyi planlıyor. Uzun süredir devam çözüme kavuşturulamayan Brexit sürecinin nasıl şekilleneceği konusu her gün daha ilginç ve karmaşık hale geliyor. Şu an, erken seçim için kulislerde konuşulan tarihler 9 ya da 12 Aralık 2019. Peki tüm bu gelişmeler Ankara Anlaşmasını nasıl etkileyecek?

Kaynak: Lex Legal(Hukuki Çalışmalar Ortağımız)

Bu gelişme ile 2020-2021 döneminden itibaren İngiltere'de öğrenim görecek öğrenciler ülkede çalışma deneyimi elde edebilecek.

İngiltere, yabancı öğrencilere mezun olduktan sonra 2 yıl ülkede kalma izni verdi

İngiltere’de eğitim görüp daha sonrasında orada çalışma deneyimi edinmek isteyen öğrencilerimize büyük müjde!

İngiltere’de yapılan yeni düzenleme ile tıpkı 2012 öncesinde olduğu gibi öğrenciler 2 yıl daha ülkede çalışma hakkına sahip olabilecekler.

Detaylar için aşağıdaki butona tıklayarak orijinal habere gidebilirsiniz!

Kaynak: Independent

Başa dön
×