fbpx

HABERLER

İngiltere'de Eğitim Hakkında Her Şey

Ingiltere'den Son Durumlar 2021

Başbakan Boris Johnson, Covid-19’un bazı kanıt varyantlarının daha yüksek Ölüm oranıyla ilişkilendirilebileceğini söyledi.

Ingiltere'den Son Durumlar

 

Boris Johnson -COVID-19:

Covid: İngiltere’de yeni yerel kilitleme kısıtlamaları açıklanacak

Ingiltere'den Son Durumlar

 

Boris Johnson -COVID-19:

Baş Tıp Sorumlusu Yardımcısı Jonathan Van-Tam, NHS liderleriyle en son Covid-19 rakamları hakkında bir veri brifingi düzenledi.

Brexit’in gerçekleşmesi nasil olacak

Brexit’in gerçekleşmesi ile birlikte İngiltere hükümeti göçmenlik konusunda birçok yeni açıklamada bulunmus ve 1 Ocak 2021 tarihi ile birlikte İngiltere puan tabanlı göçmenlik  sistemine  geçeceğini açıklamıştır  , İşverenlerin İngiltere dışından bir personeli bünyelerinde çalıştırmak istemesi durumunda sponsorluk lisansına sahip olmaları gerekmektedir . Detayları videomuzda anlattık

Daha fazla bilgi için Uniquelec ile iletişime geçmeniz gerekir.

Ankara Anlasmasi Vizesi

Ankara Anlasmasi Vizesi Onaylandıktan Sonra Yapılması Gereken İşlemlerle İlgili Bir Video Hazırladık , Detaylara Linkten Ulaşabilirsiniz 

Daha fazla bilgi için Uniquelec ile iletişime geçmeniz gerekir.

Ingiltere'den Son Durumlar

 

Boris Johnson – Corona-virüs:

Boris Johnson, okullarda iki metrelik sosyal mesafe kuralının azaltılabileceğini ima ediyor.

Ingiltere'den Son Durumlar

Bugünün hükümet koronavirüs basın toplantısını yapti.

Boris Johnson – Corona-virüs: Toplantıları iç mekanlara taşımayın ve  kural lar uymaliyiz diyor.

 

Ingiltere'den Son Durumlar

Matt Hancock, bugünün hükümet koronavirüs basın toplantısını yapti.
Sağlık Sekreteri, iki hükümet bilim insanıyla birlikte, virüs ve İngiltere’yi nasıl etkilediğiyle ilgili en son güncellemeleri sağlamak için saat 17: 00’de millete hitap etti.

Ingiltere'den Son Durumlar

Boris Johnson, toplumu yeniden açmak için İngiltere’deki insanların Çarşamba gününden daha fazla zaman geçirmelerine olanak tanıyan bir “koşullu plan” ortaya koydu. Başbakan ayrıca evden çalışamayan insanların işyerine dönmeleri gerektiğini, ancak toplu taşıma araçlarından kaçınmaları gerektiğini söyledi. Beş seviyeli yeni bir Covid Uyarı Sisteminin, kilitleme kısıtlamalarının ne kadar çabuk kolaylaştırılabileceğini yöneteceğini söyledi. Bir sonraki adımın “en erken 1 Haziran’a kadar” bazı ilköğretim öğrencilerinin İngiltere’de okula dönmesini umuyordu.

Ingiltere'den Son Durumlar

Topluluklar Sekreteri, İngiltere kilitlenmeyi rahatlatmaya başlarken Downing Street’in “güçlü hareket etme tercihi” iken, vakalarda bir artış olursa sıcak noktalara “daha küçük müdahaleler” yapabilirler. 

Bu haftanın başlarında bir Hükümet kaynağı, yetkililerin “ülkenin belirli bölgelerinde ani yükselişler görmesi halinde kısıtlamaları bölgesel bazda yeniden düzenleyebileceğinizi” önerdi. Wight Adası’nda şu anda denenmekte olan NHS uygulaması, hastanelere vakalarda bir dalgalanma tespit edildiğinde hazırlık yapmasını söyler.

Ankara Antlaşması
Ankara Antlaşması süresiz oturum hakkı ile igili davanın sonuçlanması üzerine pek çok soru aldık. Sorularınızın cevabını videomuzda bulabilirsiniz.Ayrıca geçtiğimiz hafta 30 günlük giriş  vize süresi ile ilgili bir kolaylık getirildi.
Detayları ve şartları yine videomuzda açıkladık.
 
7 ve 8 Mayıs tarihlerinde yaklaşan iki Uni Fuarımız var ve sizi öğrencilerinizi ve ebeveynlerini birlikte davet etmeye çağırıyoruz. Etkinliği tanıtmanıza yardımcı olmak için bir el ilanı, bir sosyal medya reklam resmi, sosyal medya postanızda önerilen metin ve sosyal medya platformlarında yayınlamayla ilgili bazı yönergelerden oluşan bir paket hazırladık.
United Kingdom –University of Sheffield,International College, University of Surrey,International Study Centre, Durham University International Study Centre, Royal Holloway International Study Centre, Leeds International Study Centre, Bellerbys College

ONLINE DERSLER

Hayatını Beklemeye Alma
IH Londra öğretmenleri ile canlı çevrimiçi derslerle öğrenmeye devam edin. Londra’nın merkezinde EL Gazetesi tarafından derecelendirilen ve British Council denetimlerine dayanan en iyi değer kurslarına sahip 1 yıl boyunca dil okulu. 

65 yılı aşkın bir süredir öğretmenlik yapıyoruz. Size yardım etmek için buradayız ve her zaman olacağız. (Burada Coronavirus ile ilgili güncel bilgileri edinebilirsiniz.) 

IH London ile hayatınızı değiştirin. IH Londra öğretmenleriyle yeni çevrimiçi canlı dersler. Genel İngilizce Çevrimiçi, IELTS Çevrimiçi, Cambridge Online Sınavları ve 1-1 Çevrimiçi arasından seçim yapın. Sabah ve öğleden sonra seçenekleri. Evinizden uluslararası arkadaşlarınızı öğrenin ve tanışın. LEOnline20 kodu ile% 20 tasarruf edin.

Uniquelec ile extra indirimler
https://youtu.be/p9aDvLnbU
 
  

Ankara Antlaşması Vizesine Yeni Getirilen Süresiz Oturum Kurallarına Karşı Yapılan Temyiz Başvurusu Reddedildi

16 Mart 2018’e kadar, Türkiye vatandaşları, Ankara Anlaşması altında, 4 yıllık bir ikamet süresi doldurduktan sonra, kalıcı oturum alma hakkı kazanıyorlardı. Bunun için İngilizce dil şartı ve başvuru ücretleri de yoktu. Ankara Antlaşması metninde bulunan statükoyu koruma maddesine göre Home Office, İngiltere’de iş kuran Türkiye vatandaşlarına 1973’te geçerli olan Göçmenlik Kurallarını uygulamak zorundaydı.2018 yılında Alagöz ve Aydoğdu olarak bilinen dava dosyalarında, Home Office’in Ankara Anlaşması altında verilen geçici oturumlarla ilgili kuralları değiştirme yetkisi olmadığına; ancak, kalıcı oturum haklarıyla ilgili kuralları değiştirme yetkisi olduğuna karar verilmişti.Bu karar üzerine, Home Office, 16 Mart 2018’de aniden yürürlüğe girecek şekilde, kural değişikliğine gitmişti ve Ankara Anlaşmalılar için kalıcı oturum hakkı tamamen kaldırılmıştı.3 ay sonra ise, Temmuz 2018’de kalıcı oturum hakkını ek yükümlülüklerle geri getirilmişti. İkamet süresi 5 yıla çıkarılmış ve dil ile kültür şartı ve £2389 başvuru ücreti getirilmişti. Bu karardan etkilenen kişiler ve avukatlar örgütlenerek karara karşı dava açmıştı.

Bundan Sonraki Süreç : Yargıtay’ın kararına karşı bir itiraz yolu daha bulunmakta. Yüce divan yetkisine sahip Supreme Court’a temyiz başvurusunda bulunulabilir.

Ancak bu durumda süreç daha da uzayacağından ve geriye uygulama kararından etkilenen kişiler için bu kararın işlevliği kalmayacağından bu yola başvurulması konusunda bir karar verilmiş değil.

Avukatlarından Yaşar Doğan durumu şu şekilde açıkladı:‘Supreme Court’a başvurmamız durumunda yine aylarca sürebilecek bir sürece girmiş olacağız. Bu nedenle, sonunda kazanırsak karardan faydalanabilecek insan sayısı giderek azalacak. Ama şöyle bakmamız gerekiyor. Bu bir hak mücadelesi ve bu kadar bariz yanlış bir kararı sindirmek çok güç. Haklı olduğumuzun mahkeme tarafından onaylanmış olması kendi içinde bir kazanım olacaktır. Bunun dışında sınırlı sayıda da olsa bundan yararlanacak insanlarımız olacak. Ayrıca kalıcı oturum için ödenmiş olan başvuru ücretlerinin geri ödenmelerini talep etmek için zemin oluşmuş olacak. Hukuken Supreme Court’a gitmek için yeterli ve güçlü gerekçelerimiz var, ancak maddi durumu ve sizlerin görüşlerini de dikkate alarak gidip gitmeme konusundaki değerlendirmelerimizi sürdüreceğiz

 

 

UCAS 2020 Geri Sayımı Devam Ediyor

15 Ocak 2020 tarihine kadar başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekiyor. UCAS başvurunuzun her adımında sizin ihtiyaçlarınızı hızlıca karşılayabilmemiz için, hemen bize ulaşın.

İngiltere'den Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Bugün sizlere herkesin çok merak ettiği, turist vizesini nasıl sorunsuz bir şekilde alabileceğinizi açıklayan bir video sunuyoruz.

Eğer yakın zamanda bir İngiltere gezisi yapmayı düşünüyorsanız, mutlaka bizimle irtibata geçin, sizin işinizi kolaylaştıralım.

Kaynak: Lex Legal(Hukuki Çalışmalar Ortağımız)

Hukuki iş ortağımız Lex Legal tarafından hazırlanan bilgilendirici videoya göz atın.

Brexit'ten sonra ne olacak?

İngiltere Başbakanı Boris Johson bir türlü içinden çıkamadıkları Brexit süreci netleşmesi için ülkeyi erken seçime götürmeyi planlıyor. Uzun süredir devam çözüme kavuşturulamayan Brexit sürecinin nasıl şekilleneceği konusu her gün daha ilginç ve karmaşık hale geliyor. Şu an, erken seçim için kulislerde konuşulan tarihler 9 ya da 12 Aralık 2019. Peki tüm bu gelişmeler Ankara Anlaşmasını nasıl etkileyecek?

Kaynak: Lex Legal(Hukuki Çalışmalar Ortağımız)

Bu gelişme ile 2020-2021 döneminden itibaren İngiltere'de öğrenim görecek öğrenciler ülkede çalışma deneyimi elde edebilecek.

İngiltere, yabancı öğrencilere mezun olduktan sonra 2 yıl ülkede kalma izni verdi

İngiltere’de eğitim görüp daha sonrasında orada çalışma deneyimi edinmek isteyen öğrencilerimize büyük müjde!

İngiltere’de yapılan yeni düzenleme ile tıpkı 2012 öncesinde olduğu gibi öğrenciler 2 yıl daha ülkede çalışma hakkına sahip olabilecekler.

Detaylar için aşağıdaki butona tıklayarak orijinal habere gidebilirsiniz!

Kaynak: Independent

Başa dön
×