+44 7841 113613   +90 531 505 0923   London, UK     cigdem@uniquelec.co.uk

Vize&Hukuksal Süreçler

Hukuk süreçlerinde destek aldığımız AET Partners, Londra merkezli ve OISC (Office of the Immigration Services Commissioner) Level 1 göçmenlik hukuku sertifikasına sahip bir uluslararası hukuk firmasıdır. Amacımız; Birleşik Krallık başta olmak üzere, Amerika, Kanada, Hollanda, Almanya, Belçika, Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs, Malta, İspanya ve Portekiz gibi birçok ülkede oturum ve çalışma izni elde etmek isteyen dünya vatandaşlarına kapsamlı hizmetler sunmak.  

AET Partners ile birlikte sadece göçmenlik hizmetleri ile sınırlı kalmayıp, vize alım sürecinin öncesinde ve sonrasında iş fikri oluşturma, muhasebe  işlemleri, logo tasarımı ve web sitesi hazırlığı gibi konularda da sizlere destek sağlıyoruz. Vize başvuru sürecinde ve sonrasında yaşam danışmanlığı, bölge seçimi, ev kiralama ve çocuklarınız için eğitim seçenekleri konusunda da rehberlik ederek, adaptasyon sürecinizde sizlere kolaylık sağlamayı hedefliyoruz.


Uzman avukatlarımız, göçmenlik hukuku danışmanlarımız ve çözüm ortaklarımız ile yeni hayatınızı kurarken sizlere bilgi ve tecrübemizle  rehberlik etmeyi kendimize misyon edindik. Seçtiğiniz ülke ve vize tipi ne olursa olsun, süreç boyunca yanınızda olacağımızın ve ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunacağımızın garantisini veriyoruz. Tüm başvurularınız, vekillik mesleğinin hukuk ve etik kuralları çerçevesinde, ince detaylarına kadar özen ve titizlikle yürütülecektir.

Videolar

İngiltere'dek hukuksal süreçleri videolardan detaylı öğrenebilirsiniz.
Görmüş olduğunuz bilgilendirici videolar, hukuki çalışmalarımızdaki ortağımız AET Partners tarafından hazırlanmıştır.

İngiltere'nin önde gelen hukuki danışmanlık firması AET PARTNERS'a hoş geldiniz!

Genişleme İşçi Vizesi

Global Yetenek Vizesi

Yenilikçi Vizesi

Aile Vizesi

Global Yetenek Vizesi

AET PARTNERS'a hoş geldiniz!

OLAĞANÜSTÜ YETENEK VİZESİ

8 Ağustos 2019’da İçişleri Bakanlığı, Tier 1 Olağanüstü Yetenek Rotası yerine geçecek olan yeni bir göçmenlik vizesi olan Yetenek Vizesi’ni başlatacağını açıkladı. Bilim, teknoloji, mühendislik ve benzeri (STEM alanlarındaki) beceri ve deneyime sahip bireyler bu vize türüne başvuruda bulunabileceklerdir.

Bu, İngiltere’nin “dünyanın en iyi beyinlerini” çekmesini ve “Birleşik Krallık’taki entelektüel ve bilgi tabanını” güçlendirmesini sağlamayı amaçlayan önemli bir adım olarak nitelendirilebilir. Güzergah değişiklikleri çerçevesinde Hükümet, mevcut kısıtlayıcı kriterleri gözden geçirme ve Kademe 1 vasıflı göçmenler için yıllık 2.000 olan üst sınırı kaldırma kararı aldı. Ek olarak, vize başvuruları herhangi bir asgari ücret şartı olmaksızın ve iş garantisi olmadan yapılacaktır. Aynı zamanda, İçişleri Bakanlığı, Araştırma Bursu Ödülü şartını kaldıracaktır.

OLAĞANÜSTÜ YETENEK VİZESİ

Yeni esnetilmiş kuralların vizelerin popülerliğini artıracağını umuyoruz. Vize, başvuranlar ve bakmakla yükümlü oldukları kişilere üç yıl boyunca Birleşik Krallık’a sınırlama olmaksızın giriş-çıkış yapma hakkı tanıyacaktır. Süre sonunda, belirli şartlar yerine getirildiği takdirde, kişi Süresiz Kalma İzni başvurusunda bulunabilecektir. Şu anda, tam gereksinimler üzerine daha fazla bilgiye sahip değiliz, bu bilgiler İçişleri Bakanlığı, Kademe 1 İstisnai Yetenek Vizesi’ne yönelik değişiklikleri açıkladığında yayınlanacaktır.

Ana Noktalar: Süresiz Kalma İzni, üç yılın sonunda. Asgari ücret şartı ve iş teklifi gerekmemektedir. Bağımlılar tam erişimli istihdama sahip olacaktır. İstisnai olarak onaylananlar için prestijli Araştırma Bursu almaya dair zorunluluk kaldırılmıştır. Üst sınır bulunmamaktadır.

İngiltere Vize Sponsorluğu

Sponsorluk Vizesi, başvuru sahibi kuruluşun bir aday için İngiltere vizesi başvurusunda bulunabilmesi için gereken bir lisans türüdür. Lisans, kuruluşun iş hacmi ve faaliyet alanlarına bağlı olarak belirli bir ücret karşılığında edinilebilir. Hükümetin belirlediği şartlarda, hayır işleri yapan kuruluşlar bu ücretten muaf olabilirler. Sponsorluk lisansı başvurularınızda olası gecikme ve hataları önlemek adına, deneyimli ekibimiz sizlere yardımcı olabilir.

Sponsorluk Lisansı ve Yeni Göçmenlik Sistemi

31 Aralık 2020 itibarıyla İngiltere, puan tabanlı bir göçmenlik sistemini yürürlüğe koyacaktır. Bu sistem, Avrupa Birliği vatandaşlarını ve vatandaşı olmayanları da etkileyecektir. Yeni sistemle, firmaların İngiltere dışından personel çalıştırmak istemeleri durumunda sponsorluk lisansına sahip olmaları gerekmektedir. Lisansın alınması için firmaların ve potansiyel çalışanların birtakım şartları yerine getirmesi ve belli kontrollerden geçmesi gerekmektedir.

Sponsorluk Lisansına Başvuru Süreci:
Vasıflı işçi lisans türünün seçilmesi,
Firmada gerekli sistemlerin oluşturulması,
Online başvurunun yapılması ve başvuru ücretinin ödenmesi.
Çalışanların Taşıması Gereken Şartlar:
Onaylı bir sponsordan iş teklifi alması,
İş teklifinin öngörülen maaş skalasında olması,
Belirli bir İngilizce seviyesine sahip olması.


Başvuruların işleme alınması yaklaşık olarak 8 hafta sürmekte olup, sponsorluk lisansı 4 yıl süreyle geçerlidir.
31 Aralık 2020 Sonrası Kimler Sponsorluk Lisansı ile Personel Çalıştırabilir?
Sponsorluk lisansına sahip firmalar, dünyanın her yerinden belirli şartları karşılayan bireyleri çalıştırabilirler. İrlanda vatandaşları haricinde, işin minimum beceri ve maaş eşiklerini karşılaması şartıyla Birleşik Krallık dışından personel işe alınabilir.
Innovator Visa: İşletme Kurma ve Çalışma Vizesi

Innovator Vizesi, İngiltere’de iş kurmak isteyen girişimciler ve deneyimli iş insanları için uygundur. Start-up Vizesi ise, ilk kez iş kuracak girişimcileri hedefler. Bu vize türü için başvurucunun, £50,000 sermaye göstermesi ve B2 seviyesinde İngilizce bilmesi gibi şartları yerine getirmesi gerekir. Olumlu sonuçlanan vize başvuruları sonucunda 3 yıllık vize verilir ve bu sürenin sonunda süresiz oturum ve ardından İngiliz vatandaşlığına başvurulabilir.

Başvurular ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön
×